Navíc jsou tyto přírodní prostředky dostatečně bezpečné.

Navíc jsou tyto přírodní prostředky dostatečně bezpečné.

Níže jsme tedy uvedli některé nejčastější příčiny problému s akné na zadku.

Nadměrné pocení

Nadměrné pocení nebo pocení je jedním z primárních faktorů odpovědných za růst akné na zadku. V tomto ohledu však musíte velmi jasně porozumět tomu, že samotné pocení nepodporuje růst bakterií akné, místo toho, že množství potu, které setrvává na pokožce vašeho zadku po delší dobu, může způsobit problém s akné.

To se děje zejména proto, že obsah vlhkosti v oblasti plného zadečku potu vytváří příznivé podmínky pro růst bakterií akné, což po určité době vede k růstu obrovského množství akné. V této souvislosti bude čištění a vysušení příslušného místa jediným řešením, jak se vyhnout a zmírnit problém s akné.

Folikulitida

Mělké malé hrbolky, jako je akné na hýždích, se vyvíjejí v důsledku zánětu vlasových folikulů, známého jako folikulitida. Tento typ zánětu se vyskytuje především v důsledku infekce způsobené kvasinkami, bakteriemi nebo houbami.

Kromě toho takový zánět v hýždích vzniká v důsledku ucpání vlasových folikulů odumřelými kožními buňkami, podráždění vlasových folikulů atd. Vždy se vyvíjí na povrchu kůže a způsobuje spíše svědění nebo podráždění než bolestivý.

Zablokované póry

Stejně jako akné na obličeji může být akné na zadku také výsledkem ucpání pórů. Lidské tělo má póry po celé kůži, včetně popálenin. K ucpání může dojít kvůli nadměrné sekreci mazu z vnitřní dermis, která blokuje vlasové folikuly, což vede k prasknutí. Také hromadění odumřelých kožních buněk může příliš zablokovat vaše póry, což vede k růstu akné v oblasti zadku.

Kromě těchto stavů se někdy Acne vulgaris, což je běžná forma akné, vyvine u teenagerů a mladých dospělých v důsledku nadměrné činnosti mazových žláz, které se mohou rozšířit směrem k hýždím z hrudníku, ramen a poté zpět.

Hormonální změny

Změny nebo fluktuace hormonální hladiny jsou jedním z hlavních faktorů odpovědných za akné na zadku nebo růst akné v jakékoli jiné části těla. Lidé, u kterých se objeví akné na zadku v důsledku hormonálních výkyvů, musí vyhledat pomoc dermatologa.

Pouze po správné medikaci mohou být hormonální změny uvedeny zpět do normálního stavu a výskyt akné může být redukován a účinně odstraněn.

Stres

Stres nebo napětí hrají zásadní roli v každé oblasti zdraví, a to je také jeden z faktorů, který způsobuje akné na zadku. Stres způsobený rušným každodenním životním stylem, osobním vztahem nebo kvůli jakýmkoli zdravotním problémům, to vše má schopnost způsobit popáleniny.

Vypuknutí akné související se stresem však lze léčit vyvážením nálady. Dělejte takové aktivity, které mohou uklidnit, uvolnit a rozptýlit vaši mysl. Jóga a meditace jsou dvě účinné techniky, které mohou zmírnit váš chronický stresem vyvolaný problém s akné na zadku. Duševní a emocionální pohoda a péče jsou klíčem ke zlepšení zdraví vaší pokožky a k její čisté a čisté zdravým způsobem.

Genetika

Někteří lidé jsou náchylnější k rozvoji vzplanutí akné, protože je to v jejich genu. Znamená to, že pokud byl některý z vašich rodičů náchylný k akné, znamená to, že se po celý život potýkal s opakujícím se problémem s akné, pak je vysoká pravděpodobnost, že tyto přenesené geny ve vašem těle způsobí, že budete náchylnější k akné.

Pokud jsou příčinou vašeho problému s akné na zadku https://recenzeproduktu.top/ geny, nemůžete s tím nic dělat. Ano, udržování čisté pleti a pečlivější používání produktů péče o pleť vám v tomto ohledu pomůže a může snížit výskyt bakterií akné.

Těsné oblečení

Lidé, kteří nosí těsné oblečení nebo omezující oblečení, je jejich kůže náchylnější k rozvoji problému akné na zadku. Stává se to zejména proto, že těsné oblečení neposkytuje dostatek prostoru, aby vaše pokožka mohla volně dýchat. Také tření se děje na kůži vytváří vyrážky a pak se daří akné v oblasti zadku.

Kromě tohoto syntetického spodního prádla je další špatná volba oblečení, která může zvýšit vaše šance na rozvoj problému s akné na zadku. Je tedy lepší volit světlé a bavlněné spodní prádlo a nosit více volného oblečení, abyste se vyhnuli opakujícím se problémům s akné na zadku. Dlouhodobé sezení ve stejné pozici může také způsobit problém s akné na zadku.

Diety

Diety hrají hlavní roli ve způsobování různých typů kožních problémů a totéž je také zodpovědné za způsobení problému s akné na zadku. O některých potravinách je známo, že zvyšují růst akné, jako jsou potraviny bohaté na vysoký obsah cukru a pleťové mléko atd. Lidé, u kterých se po konzumaci určitých potravin rozvine akné na zadku, by se měli vyhýbat příjmu těchto konkrétních potravin, aby zabránili a zmírnili problém s akné na zadku.

Léčba

Léčba problému akné na zadku bude záviset na základním důvodu nebo příčinách, které podporují růst akné v této konkrétní oblasti těla.

Benzoylperoxid

Toto jsou nejčastěji doporučované volně prodejné léky nebo produkty pro léčbu pupínků na zadku. Použití produktů péče o pleť bohatých na benzoylperoxid, jako je mýdlo, krém atd., funguje velmi efektivně při léčbě problému s akné na zadku. Benzoylperoxid pomáhá při pravidelném používání zmírňovat zánětem vyvolané hrbolky tím, že snižuje intenzitu zánětu.

Používejte mýdlo bohaté na benzoylperoxid jemně na postiženou oblast během koupele, abyste ji dokonale vyčistili, aby se zmírnilo praskání způsobené ucpáním folikulů. Zpočátku to vyzkoušejte v intervalovém dni a jakmile se ujistíte, že nezpůsobuje reakci na vaší pokožce, můžete jej používat denně.

Benzoylperoxid je dobrý při léčbě akné, ale ne každý jej snadno snáší a může také reagovat negativně. Proto je lepší nejprve provést opravný test. Pokud vaše kůže při tomto náplastovém testu nezčervená nebo nevyráží, můžete jej aplikovat přímo na pupínky na zadku.

Exfoliační krémy

Volně prodejné peelingové krémy, které můžete použít i bez lékařského předpisu, mohou pomoci při léčbě pupínků na zadku nebo problému s akné. Peeling vám pomůže vyčistit blokády vašich folikulů, které způsobují praskliny.

Pravidelná exfoliace může urychlit proces čištění hrbolků odstraněním všech blokád. Tyto krémy také urychlují proces obměny buněk spolu s udržením úrovně vlhkosti pokožky zdravým způsobem.

V případech závažnějšího akné na zadku pomáhají problémové krémy na předpis bohaté na tretinoin při zmírňování těchto problémů s akné na zadku. Kromě toho, volně prodejné krémy, které můžete využít, aniž byste museli ukazovat na předpis bohaté zbytky bohaté na kyselinu salicylovou, kyselinu mléčnou a obsah kyseliny glykolové, jsou účinné při zmírňování problému s akné na zadku.

Léky

Akné na zadku způsobené těžkými infekcemi se léčí perorálními antibiotiky nebo lokálními antibiotiky. V případech, kdy je akné na zadku více zarudlé, bolestivé a oteklé, je v těchto případech nutná návštěva lékaře k léčbě tak závažných problémů s akné.

Problém akné na zadku způsobený nadměrným pocením a akumulací vlhkosti na kůži se léčí předepsanými prostředky, jako je Qbrexza. Tyto léky sníží intenzitu pocení, což dále pomáhá snižovat hladinu vlhkosti, což vede k relaxaci od bakterií způsobujících akné.

Lansing

Toto je intenzivnější forma léčby a v žádné situaci se nesmí zkoušet na vlastní pěst. Před zahájením této léčby vám lékař podá perorální antibiotikum k boji s infekcemi.

Pokud se vaše vředy nezhojí jinými léčebnými procedurami, jako jsou obklady, exfoliační krémy atd., váš lékař vředy kopí. Drenáž ošetřované oblasti se provádí pro uvolnění hnisu ve velmi bezpečném režimu. Po vpichu a drenáži se ošetřená oblast na několik dní překryje obvazem. Lancet a odvodnění nesmí být za žádných okolností prováděno vlastními silami.

LED světelná terapie

LED světelná terapie se používá k léčbě kožních onemocnění po akné na zadku, pokud jiné metody nepřinášejí žádný významný výsledek. Červené světlo LED proniká do hlubší oblasti pokožky. Používá se k místní masáži do hlouběji postižené oblasti. Zvyšuje účinnost lokálních léčebných opatření.

Červené světlo LED zařízení pomáhá snižovat problém se zánětem, jako je otok a zarudnutí, a také pomáhá bezpečně zlepšovat vzhled a vzhled oblasti hýždí postižené akné.

Domácí prostředky

Akné na zadku můžete léčit u vás doma pomocí některých účinných prostředků, které jsou stejně účinné jako volně prodejné léky. Navíc jsou tyto přírodní prostředky dostatečně bezpečné.

Exfoliace

Proveďte peeling na postižené oblasti pokožky, abyste vyčistili všechny odumřelé kožní buňky, které způsobují zablokování a pak dojde k prasknutí. K čištění postižené oblasti použijte jemný exfoliační přípravek. Pomůže při odstraňování nečistot a odumřelých kožních buněk, které blokují vaše folikuly a pak vytvářejí infekci.

K mytí postižené pokožky můžete použít lufu nebo lufu. Neměli byste jej však používat pravidelně, jinak může způsobit problémy s vyrážkou. Zvláště pokud máte zanícenou pokožku, vyhněte se používání drsných čisticích prostředků k exfoliaci a nepoužívejte je příliš často.

Vyhněte se drhnutí zadku

Drhnutí zejména abrazivními prostředky může více podráždit pokožku hýždí, která je již zanícená, a může způsobit závažnější akné na zadku. Vyhněte se proto použití kartáče na tělo s tuhými štětinami a jiných podobných drsných produktů pro účely čištění. Pokud je vaše akné na zadku bolestivé nebo silně zanícené, úplně se vyhněte drhnutí.

Ano, peeling je životně důležitý, ale buďte při něm velmi jemní, a to bude možné pouze tehdy, když budete používat pouze jemné peelingové přípravky. Použijte měkký nylonový sprchový kartáč nebo měkký mycí hadřík k umytí a odlupování postižené oblasti, abyste zabránili podráždění nebo zánětu, zejména pokud máte citlivou nebo zanícenou pokožku.

Aplikujte zinkové krémy

Krémy bohaté na zinek můžete aplikovat na akné na zadku, protože minerál zinek pomáhá snižovat příznaky akné tím, že léčí nebo léčí základní problémy.

Noste raději volné oblečení

Přiléhavé oblečení je jedním z hlavních faktorů, které mohou způsobit pupínky na zadku. Bakterie obvykle zůstávají na vaší pokožce, ale když nosíte přiléhavé oblečení, dostanou se do kožních pórů, což vede k prasknutí.

Abyste se tedy zbavili svého problému s akné, měli byste se vyvarovat nošení úzkých džín, nylonového spodního prádla atd. Místo toho byste měli nosit volné oblečení a bavlněné spodní prádlo, aby vaše pokožka mohla volně dýchat a nedocházelo k nadměrnému pocení a hromadění vlhkosti. riziko v postižené zóně.

Tento trik brzy zlepší váš vzhled akné a po nějaké době ho nechá úplně vymizet.

Udržujte svůj zadek čistý

Bakterie akné, kterým se daří, můžete omezit a odstranit tím, že budete udržovat oblast zadku vždy čistou. Za tímto účelem byste se měli pravidelně koupat s antibakteriálním mýdlem, abyste vyčistili bakterie způsobující akné.

Pokud máte opakující se problém s akné na zadku, měli byste si zadek čistit alespoň dvakrát denně, jako ráno a večer. Pravidelné čištění zcela odstraní všechny nečistoty a bakterie a zabrání hromadění bakterií v důsledku pocení nebo hromadění vlhkosti.

Umytí zadku dobrým antibakteriálním mýdlem pomůže odstranit pot, mastnotu a nečistoty z folikulů, které se jinak ucpou a způsobí prasknutí. Riziko vzniku pupínků na zadku vyvolaných folikulitidou v budoucnu klesá. Lidé, kteří denně cvičí, jsou také náchylní ke vzniku akné kvůli nadměrnému tělesnému potu.

Měli by si tedy také udržovat zvyk dvakrát si vyčistit oblast zadku, aby se vyhnuli problému s akné na zadku.

Používejte hypoalergenní prací prostředky

Pokožka některých lidí je extrémně citlivá, že může být ovlivněna i pracími prostředky používanými k čištění jejich oděvů a spodního prádla. Pokud jste ten, jehož pokožka je citlivá na určité prádlo nebo textilní produkty, měli byste se jejich používání okamžitě úplně vyhnout, abyste se zbavili problému s akné na zadku.

Prací prostředky, jako jsou prostěradla do sušičky, aviváže, prací prostředky atd., jsou některými běžnými příklady produktů, které mohou zvýšit váš problém s akné na zadečku a mohou způsobit riziko jeho opětovného výskytu, pokud jeho aplikace není zastavena. Abyste se tomuto problému vyhnuli, musíte vždy používat hypoalergenní prací prostředky a značky, které budou bezpečné pro váš typ pokožky.

Naneste teplý žínka Compress

Na hrbolky si můžete přiložit teplý obklad z žínky, který bude fungovat jako zklidňující prostředek a zklidní podrážděnou, zanícenou a citlivou oblast pokožky. Namočte žínku do teplé vody a navlhčenou utěrkou naneste na pupínky na zadku. Ujistěte se, že voda není příliš horká.

Tento uklidňující teplý hadřík otevře póry postižené oblasti a pomůže vypustit trochu hnisu a bakterií bez praskání nebo mačkání. Tento proces vám pomůže brzy se zbavit problému s akné na zadku. Můžete si také dát teplou vodní lázeň nebo sedací koupel, která vám také pomůže při zmírnění příznaků. Po aplikaci žínkového obkladu oblast velmi dobře očistěte nebo omyjte.

Koupel po každém cvičení

Po intenzivním nebo dlouhém cvičení se vaše tělo pravděpodobně vysouší potem a to je ideální čas pro růst bakterií akné v oblasti zadku. Abyste se vyhnuli těmto obavám, ujistěte se, že se po každém cvičení osprchujete, abyste z těla odstranili všechny nečistoty a pot.

Obzvláště pokud nosíte těsnou cvičební tkaninu, pak je důležitější, abyste se důkladně vykoupali a osušte pokožku, aby nezůstala žádná vlhkost pro bakterie akné. Vyčistěte si cvičební oblečení po každém tréninku a každý druhý tréninkový den noste pouze vyprané oblečení, abyste se vyhnuli riziku šíření nečistot nebo bakterií.

Olej z čajovníku

Tea tree oil je velmi účinným domácím lékem na léčbu akné na zadku. Tento olej bohatý na léčivé vlastnosti obsahuje mnoho životně důležitých vlastností, které mohou snížit výskyt bakterií akné a mohou trvale snížit a odstranit váš problém s akné na zadku.

Podle výzkumů je tea tree olej stejně účinný pro zabíjení bakterií způsobujících akné jako benzoylperoxid. Jeho antimikrobiální vlastnost čistí zanícenou oblast tím, že zabíjí všechny bakterie a přirozeně zajišťuje čistou zdravou pokožku bez zánětů.

Výše uvedené přírodní triky a tipy jsou některé z populárních účinných domácích prostředků na akné na zadku, díky kterým bude vaše pokožka na hýždích přirozeně čistá a zdravější, pokud je budete pravidelně dodržovat.

Zobrazit zdroje článků"">Zobrazit zdroje článkůhttps://www.byrdie.com/butt-acnehttps://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/butt-acne-remedies#2https://www.medicalnewstoday.com/articles/322862.phphttps://www.everydayhealth.com/acne/buttocks-breakouts.aspx

Už vás někdy zaskočil pohled na rosolovitý vaginální výtok? No, nejsi sám. Snažíme se vypořádat s tímto trapným problémem, o kterém ženy často váhají mluvit. Pamatujte, že součástí udržení zdravého ženského reprodukčního systému je regulace vaginálního výtoku. Pokud jde o rosolovitý výtok, je poměrně častý a může hodně napovědět nejen o vašem menstruačním cyklu, ale také o celkovém zdraví. Změny konzistence, barvy a vzhledu výtoku v různých fázích cyklu plodnosti.